text/url url s profilem
Redundancia:   Veľkosť:   Email:

Čtečky QR kódů

1. Ruční čtečky QR kódů

QR code Gryphon reader - čítačka QR kódovQR code Gryphon reader - ruční čtečka QR kódů se podobá čtečkám čárových kódů. Je možné je rozeznat jen při aktivaci, neboť místo horizontální čáry (kterou nasvědčuje čtečka čárových kódů) nasvědčují kříž (ve tvaru znaménka "+"), který označuje střed QR kódu a kromě toho jsou nasvícené 4 body v rozích, které naznačují maximální rozměr kódu. Kromě toho, při pohledu zepředu je vidět za sklíčkem kameru, která snímá QR kód. Samozřejmě tato čtečka dokáže číst nejen QR kódy, ale i čárové kódy a většinu jiných 1D a 2D kódů.

Instalace čtečky je velmi jednoduchá, protože je to HID zařízení (Human Interface Device) a stačí ji jen připojit do USB portu. Řetězec znaků z QR kódu je zobrazen na PC, jako by byl napsán ručně na klávesnici. Kód se přečte vždy při pípnutí spouští. Přečtení kódu je signalizováno i pípnutím.
Čtečka QR kódů Gryphon série 4400 dokáže bez problémů číst QR kódy i z displeje mobilního telefonu a perfektně se hodí na aplikace elektronických lístků (vstupenek) na kulturní a sportovní akce.

Cena čtečky se pohybuje od 6.500 do 8.000 Kč v závislosti na modelu a počtu zakoupených kusů. Cenovou nabídku zpracujeme na základě vašich požadavků.

 

2. Stolní čtečky

QR code čítačky čiarových kódovQR code stolní čtečky je možné zabudovat například do panelu a umožňují bezobslužné čtení QR kódů. Připojují se k počítači přes USB a obvykle vyžadují instalaci obslužného programu. Správné přiložení QR kódu ke čtecímu okénku lze zkontrolovat na přiloženém monitoru. Dokáží bez problémů přečíst QR kódy i z displeje mobilního telefonu.

Čtečka SUMLUNG patří mezi nejrozšířenější stolní čtečky na trhu. Proto přinášíme krátkou recenzi čtečky i s příklady čtení kódů.

Ceny stolních čteček se pohybují od 5.000 do 6.500 korun a dodáváme je na základě předběžné objednávky.

 

3. Čtení QR kódů mobilem

S masovým rozšířením chytrých mobilních telefonů a smartphonů se objevilo i množství bezplatných programů umožňujících čtení QR kódů. Mobilní telefon je čtečka, kterou máte stále s sebou. Dokonce i nové marketingové nástroje využívají možnost fotografování nebo okamžitého přečtení QR kódů z různých inzerátů, letáků, plakátů a billboardů. Mobilní telefony se také stávají nosičem QR kódů a využívají se například při různých aplikacích e-ticket, slevových kupónů a podobně.

 

 

 

4. Čtení QR kódů přes kameru

Existuje mnoho programů, které umožňují čtení QR kódů také prostřednictvím zabudované (notebooky) nebo externí USB kamery. Obvykle se na obrazovce počítače otevře samostatné okénko, kde se zobrazuje obrázek z QR kódu. Použití se zabudovanou kamerou v notebooku je mírně komplikované, protože po přiložení QR kódu ke kameře si zakrýváte displej, na kterém vidíte, jak máte QR kód přiložit.

Bezplatné programy nejsou vhodné pro profesionála použití bez další úpravy. Pokud byste potřebovali realizovat takovou aplikaci, upravíme Vám program tak, aby nejlépe vyhovoval Vašim požadavkům.

 

5. Čtečky Motorola

Čtečky motorola mají formu mobilního telefonu, pracují na operačním sestému Windows mobile a mohou pracovat jako samostatní zařízení bez připojení na počítač.

1.  Motorola MC70 Motorola Symbol N410 Wireless

2.  Motorola MC75

3.  Motorola MC7090

4.  Motorola MC9596

 

6. Ostatní čtečky

Ruční přenosná čtečka  Eyoyo MJ-2877

Bezdrátová Bluetooth čtečka čárových kódu  Excelvan

Stolní čtečka QR LEVELUP LUP200A

Máte otázky?
Zajímavé vizitky

1. qrcodes.cz/q/mkeRV - 2856 návštěv
2. qrcodes.cz/q/PxewR - 2442 návštěv
3. qrcodes.cz/q/isXWQ - 2372 návštěv
4. qrcodes.cz/q/pTzeZ - 2356 návštěv
5. qrcodes.cz/q/mJhVv - 2235 návštěv